Obrázková přání

K zamyšlení

SEN O POKLADU

 

 

 

 

Žil jednou v městě Krakově zbožný a obětavý stařec, který se jmenoval Izy. Po několik nocí se Izymu zdálo, jak cestuje do Prahy a přijíždí k mostu přes řeku. Zdálo se mu, že na břehu řeky pod mostem roste listnatý strom. Zdálo se mu, jak kope jámu u stromu a z té jámy vytahuje poklad, který mu přinese blahobyt a klid na celý život.

Zpočátku tomu Izy nepřikládal důležitost. Ale když se sen opakoval několik týdnů, vyložil si jej jako poselství a rozhodl se, že nemůže oslyšet tuto informaci, která mu ve spánku přichází od Boha nebo kdovíodkud.

Takže se zachoval podle své intuice, naložil mulu na dlouhou cestu a vydal se do Prahy. Po šesti dnech cesty stařec dorazil do města a snažil se vyhledat most přes řeku. Nebylo tam mnoho řek ani mostů, takže rychle našel místo, které hledal. Všechno bylo stejné jako ve snu: řeka, most a u řeky strom, pod nímž měl kopat.

 

................................................................ 

Byla tam jenom jedna maličkost, která se v jeho snu neobjevila: most ve dne v noci hlídal voják císařské gardy. Izy se neodvážil kopat, když tam voják byl, takže se utábořil poblíž mostu a čekal. Druhou noc začal voják muže, který se poblíž jeho mostu utábořil podezírat z nekalých úmyslů, proto za ním zašel a začal se vyptávat. Stařec neměl důvod lhát. Vyprávěl, že přijel z jednoho velmi vzdáleného města, protože se mu zdálo, že v Praze, pod mostem jako tento, je zakopaný poklad.

 

Strážník se začal smát na celé kolo. "Cestoval jsi tak daleko kvůli hlouposti," řekl mu. "Už tři roky se mi každou noc zdá, že v městě Krakově pod pecí jednoho starce jménem Izy je zakopaný poklad. Cha cha cha! Myslíš, že bych měl jet do Krakova hledat toho Izyho a kopat pod jeho pecí? Cha cha cha!" Izy vojákovi vlídně poděkoval a vrátil se domů. Když přijel, vykopal pod pecí jámu a našel poklad, který tam byl už dloho zakopaný.

Věřte svým snům a nevzdávejte se jich !

 

Zdroj: Jorge Bucay, Budu ti vyprávět...

 

 

 

Poslední komentáře
04.01.2017 14:51:50: www.betterware-katalog.cz Betterware
10.10.2016 15:06:37: www.betterware-katalog.cz Betterware
30.08.2016 14:40:47: www.dedra-katalogy.cz/dedra-katalog/ Dedra aktuální katalog, slevy, registrace Dedra aktuální katalo...
24.08.2016 12:15:24: www.dedra-katalogy.cz Dedra Aviváž za bezva cenu, Dedra registrace zdarma - Slevy Dedra